Külastajaid:

counter

kolmapäev, 25. august 2010

Aeg hakata otsi kokku tõmbama


Polegi siia ammu midagi kirjutanud. Muuseas, puhtast laiskusest. Tegelikult on ikka midagi asjalikku vahepeal tehtud ka, lisaks puhtakujuliselt vedelikukaotusest põhjustatud õllelibistamisele.

Augusti alguses sai näiteks ette võetud tilluke tripp Setomaale, et herr Mäekalle suvisesse elamisse ikka natuke meesterahva haisu ka juurde lasta. On teine ennast nii hästi ära peitnud, et pimedas ei näe ligigi minna... ega ju seda ei pea jumalapärast orientiiriks ütlema, et sissesõidutee otsas on lai roheline postkast! OK, teinekord tean vähemalt. Muuhulgas jõudis ära näha ka Vana-Vastseliina muuseumi ja lossivaremed, ronida Meremäe lähedal vaatetorni, põigata sisse Piusa liivakoobastesse ja uurida, ega Eesti piiri juurest tiblasid ei paista, külastada Obinitsas Seto talumuuseumi, ujuda Lasva järves (kõrvalolev pilt ongi Lasval tehtud), kuulata Võru-Kubija laululaval Jaan Tätte kontserti, vihastuda Võru linna liiklusskeemide üle, käia Rõuges kahel flöödimängijate suveakadeemia kontserdil ja saada teada, mis loom on vesioinas, tagasitulekul avastada Tõrva toidupoest Pärnu regioonis tundmatu leivasort, mille tegemisel pole kasutatud igasuguseid E-aineid, ning lõpuks keerata hetkeimpulsi ajel Valga-Uulu maanteelt vasakule Penuja peale ja käija Rujienas läti kraami šoppamas. No oli igal juhul väikese tuulutuse eest.


Teise ringiliikumise ajendiks sai asjaolu, et 19.augustil tõotas Haapsalu kuursaalis tulla huvitav kontserdikava. Põdramati käib ju viimased kümme aastat põhiliselt kontseptsioone kuulamas, seekord oli siis välja pakutud Simmul + Vahing + Jaan Sööt vene muusikaga alates romanssidest lõpetades Võssotskiga. Oligi huvitav, ja minu üllatuseks pidas isegi publik end nii intelligentselt üleval, et polnudki vaja võimendust kasutada... kuigi mulle käib tervikuna närvidele, kui ei suudeta üht kontserdipoolt vastu pidada midagi järamata või kulistamata. No söönud enne kontserti ära, või vaheajal.


Möödaminnes mainin, et lossivaremetes sai kohtutud kassiga, kellele sai pikemalt arutlemata pandud nimeks Tigepunni Õde. No võta või jäta - kui mitte tähele panna väikest valget triipu ninal, on kõik täpselt sama. Isegi käitumine selles mõttes, et tuleb ligi ja käib sabas, aga kui proovisin natuke kõrva tagant sügada, urises ja lõi hambad sisse. Aga vaadake pilti ise!


Tasapisi edeneb ka uute küttekollete ehitamine, pottsepp teeb küll väga korralikku tööd. Nojah, sellel alal põhimõtteliselt ongi kaks äärmuslikku võimalust - kas kuldsete kätega meister, kelle juurde aastane järjekord, või siis soss-sepast joodik. Tänaseks päevaks asjad siis niikaugel, et umbes kolmveerand müüri laotud ja korstnajalg ühelt poolt parandatud (vt pilti), aga enne oma ärasõitu ma ilmselt pliiti ei näe ja ahju kohe kindlasti mitte. Vähemalt puud on kenasti kuuris olemas, kuigi selle kohta irisen ka natuke. Omaenda tuttav oma metsast need tõi, ja natuke liiga palju on saart sees. See võib ahju ära lõhkuda, kui liiga palju saab. No ehk on sellest abi, kui saarehalud eraldi laduda, nagu ka tehtud sai. Uitmõte: huvitav, kas mõnes Islandi majas on pliit ja ahi olemas? Ega ei usu hästi, sest ei kujuta ette, millega neid küll kütta võiks.


Nojah, kui juba Islandile jutt läks, siis valmistun vaikselt uueks kooliaastaks. Uue direktoriga olen natuke kirjavahetust jõudnud pidada, tundub olevat igati mõistlik inimene. Eks paistab, kas midagi nüüd kuskilt otsast teistpidi ka toimuma hakkab ja kui, siis mis ja kuidas - aga fakt on see, et uusi õpetajaid on põhikoolis oluliselt rohkem kui vanu olijaid. Vanadest on alles ainult õppealajuhataja, üks klassiõpetaja, kehalise kasvatuse õpetaja, kodumajanduse õpetaja ning kunsti- ja käsitööõpetaja, nii et viis inimest. Uusi on kaheksa, muuseas saab Thorshöfni ajaloos üle paarikümne aasta olema õpetajate toas meeste ülekaal. (See ei olnud seksistlik märkus!)


Lasin pilgu aastaplaanist ka üle ja avastasin, et seekord on hulkumiseks sobivad augud iseenesest olemas, ilma et peaks hakkama vabu päevi kauplema. Ühte kohta on pandud nädala teise poolde kolmapäev-neljapäev kaks teemapäeva (mille kohta direktor hoiatas ette, et lastel ei pruugi muusikakooli jaoks aega olla) ja siis reedel starfsdagur. Novembri alguses on ühe nädala reede ja järgmise nädala esmaspäev kuulutatud koolivabadeks päevadeks, märtsis seal vastlapäeva kanti on neljapäev ja reede jällegi vabad. Ja selleski oli direktor lahkesti minuga ühel meelel, et kui kogu koolil on eksamiperiood, pole muusikakooli ka mõtet lahti hoida. Nii et kipub tööaasta mõttes eelmisega üpris sarnane olema. Ainuke sitt asi, mis muidugi ei minust ega koolist ei sõltu, on see, et lihavõttevaheaeg on sellel aastal lollis kohas. 16.-26.aprill. Koju käima sõita... hmm, ja siis umbes 17 päevaks tagasi õppeaastat lõpetama? Tundub natuke nõmedavõitu mõte. Samas - oma auulis need üksteist päeva lakke sülitada ajab ka hulluks. Mõtleme veel.

Igatahes 5.septembril tõusen kella 11 paiku Tallinnast õhku ja jään siis vähemalt 15.detsembrini ühtejutti.

Sütevaka gümnaasiumist saadeti ka kutse juubeliüritustele. 3.septembril on kontserdimajas vastuvõtt ja 4.septembril Sunsetis pidu, aga seda peab veel vaatama, kas ja millest õnnestub osa võtta. Mõnda tuttavat nägu tahaks ju tegelikult muidu näha küll.
Ühesõnaga, kui enne ei kuule, siis kirjutage ja joonistage!

2 kommentaari:

  1. Kui veel pole ahi valmis, siis sellel talvel seal küll kütta ei saa. Esmased kütmised umbes kuu peale valmimist ja vastavate ilmade olemasolul muidugi. Aga kuna sa Islandil, siis sa ei pea külma kartma :)
    Miks kütta ei saa? Kütma tuleb vaikselt hakata ja kui septembris on juba miinused, siis väikse kütmisega ei saa sooja ja kevadeks on praod ahjus/müüris/korstnajalas.
    Seega vaata ette!

    Kas sind Pärnus kah on veel näha enne ära lendu? Ma mõtlen nädala sees.

    Marko

    VastaKustuta
  2. Kütmise koha pealt luges pottsepp juba sõnad peale, nii et emapõder on kah hästi informeeritud, kuidas peab talitama.

    Nädala sees olen 31.augustil kindlasti, aga see päev on vähemalt 16:30-ni lastega šoppamine. Siis neljapäeval, 2.septembril olen vabam, mõtlesin, et kui rahvas maale tulla ei viitsi, tuleks ise linna ja teeks mõne sanga. Aga jõuab ehk ka korra arutada veel!

    VastaKustuta